Tanečné topánky

topánky na spoločenské tance

Dámske tanečné topánky sa v zásade rozdeľujú na univerzálne topánky, vhodné na väčšinu spoločenských a latinsko-amerických tancov a špecializované tanečné topánky, zmerané na určitý tanec, alebo štýl.

Univerzálne spoločenské tanečné topánky majú vysoký opätok a zväčša z veľkej časti odkrývajú chodidlo, aj keď sa nájdu aj tipy, ktoré chodidlo zvrchu prekrývajú, napríklad topánky na swing. Pokiaľ sú topánky určené skutočne na tanec, čo niekedy nieje na prvý pohľad ani vidieť, majú dokonalejšiu vnútornú výstelku, ktorá bráni rýchlemu vzniku odtlakov a iných poškodení. Tanečné topánky by tiež mali pevne držať nohu, aby sa zabránilo úrazom na tanečnom parkete. Takisto musia mať topánky pevnú konštrukciu, ktorá dokáže odolávať dlhotrvajúcim nárazom.

Obuv na spoločenské a latinsko americké tance je väčšinou výrazne žiarivých lesklých farieb, často červená, alebo čierna. Medzi typické udalosti na ktoré sa tieto topánky nosia patria plesy, svadby, firemné oslavy a najtypickejšími tancami sú napríklad salsa, tango, valčík a ďalšie spoločenské a L-A tance.

Medzi vysoko špecializované topánky patria napríklad takzvané baletky, steperky, alebo topánky na flamenco. Tento druh obuvi sa vyrába v rôznych cenových hladinách a výber topánky závisí tiež od stupňa pokročilosti tanečníka.


oSaty.sk 2010 - 2015 - Módny spravodaj online - spoločenské šaty, oblečenie a obuv. Tipy na zimné a letné obliekanie.
RSS